Uutiskirje 2/2020 julkaistu!

12.7.2020KLIAS ry järjestää seminaarin 02.10.2020 yhteistyössä Kaakkois-Suomen Ammattikorkeakoulun kanssa Mikkelissä

Osaamisseminaarin ohjelma ja ilmoittautumislomakkeen löydät täältä: https://klias.yhdistysavain.fi/tapahtumat/

Mainoksen löydät myös sosiaalisen median kanaviltamme. Seminaarin yhteydessä järjestetään KLIAS ry:n jäsentapaaminen ja syyskokous. Tästä lisää tietoa tulossa.

Uusi hallitus kokoontui kehittämispäivään Turkuun

KLIAS ry:n keväällä aloittanut uusi hallitus kokoontui 04.07.2020 Turkuun tutustumaan toisiinsa sekä pohtimaan kliinistä asiantuntijuutta, yhdistyksen toimintaa sekä sitä, miten saamme osaamisemme näkyväksi. Lisäksi pohdimme yhdistyksen vaikuttavuusketjua. Yhdistystä ja sen toimintaa kuvaavia nimittäjiä läpi käydessämme löysimme lopulta selkeän kaikkea kliinistä asiantuntijuutta ja yhdistyksen toimintaa kuvaavan nimittäjän: moniammatillisen laajavastuisen asiantuntijaosaamisen. Tämän nimittäjän sekä yhdistyksen toimintaa ohjaavien sääntöjen pohjalta lähdemme kehittämään nuorta yhdistystämme eteenpäin. Tästä ja tulevista suunnitelmista lisää syksyllä. 

KLIAS ry:n uudet kotisivut avautuivat

Yhdistyksen uudet nettisivut on julkistettu. Käy tutustumassa! klias.yhdistysavain.fi

KLIAS ry:n esittäytyminen syksyn uusille opiskelijaryhmille

Koronatilanteen salliessa jatkamme aiempaan tapaan kouluvierailuja paikan päällä tai etäyhteyden välityksellä. Yhteydenotot kotisivujemme kautta: https://klias.yhdistysavain.fi/yhteystiedot/ tai sähköpostitse: yamkklias@gmail.com

Jäsen! 

Muistathan hyödyntää jäsenetusi yhteistyökumppaneidemme tarjouksista. Lisää asiasta jäsensivuilla sekä sosiaalisen median kanavillamme. 


Yhdistys vetäytyy viettämään kesälomaa ja palaa takaisin työn ääreen jälleen elokuussa. 

Aurinkoisia kesäpäiviä kaikille! 


Kliiniset Asiantuntijat YAMK - KLIAS r.y on aloittanut uutiskirjeen julkaisemisen jäsenilleen sekä sidosryhmille ja yhteistyökumppaneille. Mikäli et halua uutiskirjettä tai haluat uutiskirjeen johonkin toiseen osoitteeseen, klikkaa alla olevaa linkkiä:

https://klias.yhdistysavain.fi/tilaa-uutiskirje/

Linkin alta löydät myös tietosuojaselosteemme. Uutiskirjeestämme saa vinkata myös kavereille!

Mikä on KLIAS ry?

Lue tarkemmin osoitteessa:

https://klias.yhdistysavain.fi/